SALIGIA Tom I

Drodzy czytelnicy!

Oddaję w Wasze ręce moją drugą powieść. Powieść z jednej strony trudną, obyczajową a z drugiej trochę jakby sensacyjną czy może bardziej przygodową. Polecam się Waszej krytycznej ocenie, z całym niepokojem ale i oczekiwaniem na odzew. Właściwie, teraz, prezentuję Wam dopiero pierwszy jej tom. Niech zamiast opisu posłuży mi notka redakcyjna, jaką zwykle możecie znaleźć z tyłu okładki. Oto ona:

Książka w formacie docx jest do pobrania stąd: SALIGIA tom I (docx)
Książka w formacie PDF jest do pobrania stąd: SALIGIA tom I (pdf)
Wersja na czytniki i inne urządzenia oraz programy obsługujące format MOBI jest dostępna tutaj: SALIGIA tom I (MOBI)
Wersja na czytniki i inne urządzenia oraz programy obsługujące format EPUB jest dostępna tutaj: SALIGIA tom I (EPUB)

Od redakcji:

Pewnego dnia, gdzieś w drodze, na Camino de Santiago, zupełnie przypadkowo, ale zapewne nie całkiem bez udziału siły wyższej, spotykają się nie całkiem przypadkowe osoby. Wspólnymi siłami, jakby na chwilę zatrzymując się w drodze do swojego głównego celu podróży, Santiago de Compostela,  rozwiązują zagadkę Filipa II Hiszpańskiego, króla równie sławnego ze swej wielkiej religijności, jak również z wielkiego okrucieństwa i zapalczywości w nawracaniu niewiernych i zwalczaniu heretyków oraz tajemniczą rolę pewnego obrazu Hieronima Boscha, za którego przyczyną to wszystko się stało, co się stało. Jakby przy okazji i pozornie bez związku z tym odkryciem, bohaterowie rozwiązują wątpliwości trapiące ich dusze, docierając do zrozumienia błędów swojego codziennego postępowania. Jednocześnie odkrywają znaczenie słowa, które jest tytułem książki. Książka drogi, o Drodze Jakubowej, spisana jakby na samej tej Drodze. Zarazem fantastyczna i sensacyjna. Uduchowiona przeżyciami bohaterów i strawnie podanym nauczaniem Kościoła, a zarazem pełna realizmu postaci twardo stąpających po drodze życia, którą przyszło im przemierzać…

SALIGIA (Nakładem Wydawnictwa Milton Ha), 410 stron, ilustracje, przypisy.

Książka w sam raz na obchodzone niedawno 500-lecie śmierci Hieronymus’a (Jeroen) Anthoniszoon van Aken zwanego Hieronimusem Boschem, który zmarł 9.08.1516 r., oraz na 460-tą rocznicę objęcia tronu Hiszpanii przez Karola II Habsburga, zwanego „Szatanem Południa”, który zasiadł na tronie 16.01.1556 r. Obie te postaci mają znaczący wkład w treść książki, a konotacje odnoszące się do nich pojawiają się w niej często, acz zupełnie niespodziewanie. Historia chrześcijaństwa i Hiszpanii, przygoda, podróże, niezwykłe tajemnice, a wszystko na tle rozważań o siedmiu grzechach głównych i Drodze Jakubowej jako pokutnej drodze do zbawienia człowieka.

Tom I, niezwykłej książki, właśnie oddany czytelnikom, zapowiada, że to nie koniec przygody grupy przypadkowych, a jednak jakoś wybranych z wielu, pielgrzymów. Przeczytaj i stań się jednym z nich wędrując wspólnie z nimi po Drodze Jakubowej do Santiago de Compostela oraz w poszukiwaniu samego siebie.

 

Życzę miłej lektury

Pióro

Milton Ha (Wojciech Majkowski)

Reklamy