Piosenki i recytacje

Drodzy Czytelnicy!

W tym miejscu będę sukcesywnie zamieszczał linki do moich wierszy, które zostały wykorzystanie jako teksty w piosenkach lub które zostały użyte w przedstawieniach w formie recytacji.

Jak na razie, tylko kilka utworów, spośród kilkunastu, jest na tyle dopracowane, że mogę je tutaj przedstawić. Pozostałe, choć zostały już zaśpiewane, czyli skomponowano do nich muzykę, wymagają jeszcze dopracowania i z tego powodu, nie zostaną tutaj jeszcze zaprezentowane. Miłego słuchania (pliki w formacie mp3) i oglądania, gdyż niektóre są również w formie plików video (pliki w formacie mp4). Dla porządku od razu podaję link do właściwego wiersza aby nie trzeba było szukać w serwisie, co tez zostało zaśpiewane czy też wyrecytowane. A więc kolejno mamy:

Wiersz zatytułowany Las (tryptyk), I nagroda w konkursie Bryllowisko’2012 w kategorii piosenka. Kompozytor i wykonawca: Grzegorz Kapcia z zespołu Duet w Kapciach.

Las (tryptyk) – video w formacie mp4, link do wiersza: Las

Dla koneserów nagrań dźwiękowych w formacie mp3, sam wiersz, po usunięciu szumów i wzmocnieniu sygnału, w dwóch wersjach. Koncertowej i studyjnej.

Las (tryptyk) – audio w formacie mp3 nagranie koncertowe

Las (tryptyk) – audio w formacie mp3 nagranie studyjne

Wiersz zatytułowany „Kapliczka św. Jakuba”, wyróżnienie w 38 Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim im. H. Poświatowskiej. Wiersz otwierający galę ze słownym wprowadzeniem przewodniczącego Jury – Janusza Drzewuckiego. Recytuje aktor teatru im. Adama Mickiewicza w Częstochowie. Scena Kameralna.

Kapliczka św. Jakuba – video w formacie mp4, link do wiersza: Kapliczka św. Jakuba

Dla koneserów nagrań dźwiękowych w formacie mp3, sam wiersz, po usunięciu szumów i wzmocnieniu sygnału.

Kapliczka św. Jakuba – audio w formacie mp3

Wiersz zatytułowany „Rozmowa z Rado o Świętych Gorczańskich”. Kompozytor i wykonawca: Piotr Bandurka z zespołu Laborale ze Szczecina. Wersja demo.

Z Rado rozmowa o Świętych Gorczańskich – audio w formacie mp3, link do wiersza: Z Rado rozmowa o Świętych Gorczańskich

Cztery wiersze z mojego pierwszego, wydanego drukiem tomiku poezji, zatytułowanego „Wiersze wybrane”. Wiersze recytuje Maria Duszka, poetka, animatorka kultury, szefowa koła literackiego „Anima” z Sieradza. Nagrania pochodzą z audycji autorskiej redaktora Piotra Spottka, zatytułowanej Pod Wielkim Dachem Nieba i nadawanej cyklicznie, w Radio „Szafir” we Wrocławiu, w kanale Muzyczna Cyganeria (Muzyczna Cyganeria), w każdy poniedziałek, w godzinach od 20:00 do 22:00. Serdecznie polecam.

Wiersz pierwszy „Zapach tataraku”

Zapach tataraku – audio w formacie mp3 nagranie studyjne, link do wiersza: Zapach tataraku

Wiersz drugi „Strych matki”

Strych matki – audio w formacie mp3 nagranie studyjne, link do wiersza: Strych matki

Wiersz trzeci „Łąki nad Nerem”

Łąki nad Nerem – audio w formacie mp3 nagranie studyjne, link do wiersza: Łąki nad Nerem

Wiersz czwarty „Wybór”

Wybór – audio w formacie mp3 nagranie studyjne, link do wiersza: Wybór

Wiersz piąty „Łódzki blues”

Łódzki blues , link do wiersza: Łódzki blues

Wiersze recytowane przez Bogdana Dmowskiego, w ramach biblioteki multimedialnej Multimedia Kształty Słów

Wiersz z tomiku Poetycki dwugłos, z rozdziału Ryszard Częstochowski, w odpowiedzi Ryszardowi Częstochowskiemu na jego wiersz zatytułowany „Repeta” z tomiku „Młode i stare”.
Wiersza, w recytacji Bogdana Dmowskiego, można posłuchać pod tym linkiem: Jeszcze raz

Reklamy