Konkurs im. H. Poświatowskiej 2017 r.

Drodzy Czytelnicy.

Właśnie wróciłem z Częstochowy, gdzie uczestniczyłem w gali rozdania nagród laureatom 38 Ogólnopolskiego Konkursu Poezji im. H. Poświatowskiej. Jak niektórzy z Was wiedzą, otrzymałem na tym konkursie nagrodę wyróżnienia w kategorii „debiut”. To moja kolejna nagroda konkursowa.

Dyplom konkurs H. Poświatowskiej 2017

Kilkoro z Was zostało zaangażowanych przeze mnie w pewien rodzaj zabawy, która polegała, na tym, że wybieraliście Państwo 5 (pięć), spośród bodajże 16 (szesnastu) gotowych podówczas wierszy z cyklu Kapliczki polskie. I chociaż cały cykl zamknął się liczbą 24 (dwudziestu czterech) wierszy, to wybór dokonany przez Was, wskazujący, Waszym zdaniem, 5 (pięć) najlepszych, spośród zaproponowanych 16 (szesnastu), zaowocował tym, że właśnie te pięć wierszy zostało przeze mnie wysłanych, jako zestaw konkursowy. Jak już wiecie, wiersze odniosły sukces. I za ten sukces dziękuję również Wam, gdyż Wasza pomoc, była dla mnie wyjątkową i jak widać dobrą wskazówką.

W konkursie zgłoszono około 300 zestawów, czyli około 1500 wierszy. Znalezienie się przeze mnie w gronie 12 nagrodzonych osób, uważam za swój duży sukces. Co ciekawe, wśród nagrodzonych zestawów, tylko moje wiersze były wierszami rymowanymi. Wszystkie pozostałe, były to wiersze białe. Mogę więc stwierdzić, puszczając trochę porozumiewawczo oko, że w kategorii wierszy rymowanych wygrałem bezapelacyjnie. 😉 .

 

Poniżej zamieszczam niewielki album zdjęć z gali wręczenia nagród, oraz jeden krótki film ze mną w roli głównej oraz długi film podsumowujący całą dwudniowa galę.

 

Filmy z konkursu:

Film z wręczenia nagród i słowo podsumowujące przewodniczącego Jury: Wręczenie nagród

Film podsumowujący dwudniową galę (75 min.): Podsumowanie gali

Ponieważ te wiersze, poza gronem zaufanych osób, nie miały jeszcze swojej premiery w Internecie, zachęcam do ich przeczytania. Można je znaleźć w tym tomiku wierszy zatytułowanym „Kapliczki polskie”, który jest do pobrania stąd:  Kapliczki polskie .

Oto tytuły wierszy, które trafiły do zestawu, a tym samym, zostały nagrodzone wyróżnieniem:

Brodnicka Matka Przydrożna
Kapliczka św. Jakuba
Kapliczka beskidzka
Kapliczka więzienna
Kapliczka żołnierska

Podczas uroczystej gali wręczenia nagród, w części artystycznej, część z nagrodzonych wierszy wykorzystano w scenariuszu. I tu miła dla mnie niespodzianka. Całą galę otworzył mój wiersz, zatytułowany: Kapliczka św. Jakuba, wyrecytowany pięknie przez aktora Teatru im. A. Mickiewicza w Częstochowie, co poczytuję sobie jako wielkie wyróżnienie.

Po gali wręczenia nagród, spotkało mnie jeszcze jedno miłe wyróżnienie, gdyż Janusz Drzewucki, juror konkursu, osobiście pogratulował mi cyklu „Kapliczki polskie”, który określił, jako bardzo udany. Dodatkowo, organizatorzy, ROK Częstochowa, poinformowali mnie, że wiersze z mojego cyklu zostaną wykorzystane do ilustracji słownej jednej z audycji telewizyjnych w lokalnej telewizji ORION.tv, i jeżeli tylko będę wiedział na ten temat coś więcej, nie omieszkam Was powiadomić gdyż telewizja ta nadaje również w Internecie i na FB.

Pióro

Milton Ha (Wojciech Majkowski)

 

 

Reklamy